To niechirurgiczna metoda, dzięki której skóra odzyskuje piękny, zdrowy wygląd. Obecnie jest ona uznawana za jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.
W zabiegach mezoterapii igłowej wykorzystuje się wysokie stężenia składników aktywnych takich jak:
kwas hialuronowy (stymuluje tkankę łączną do produkcji kolagenu i elastyny, przywraca bilans wodny skóry, pomaga utrzymać skórę jędrną i elastyczną),
kofeinę (działa liftingująco, nadaje skórze zdrowy koloryt, stymuluje cyrkulację krwi),
mezopoliwitaminy (dostarczają antyoksydanty do głębszych partii skóry, stymulują produkcję kolagenu, odżywiają skórę właściwą),
kwas glikolowy (rozjaśnia cerę, stymuluje produkcję fibroblastów, utrzymuje bilans wodny na właściwym poziomie),
DMAE ( eliminuje wolne rodniki, wydłuża procesy życiowe komórki, zapobiega przebarwieniom).
Kompozycje tych składników mają na celu zapewnić optymalne efekty w zależności od problemu. Zabiegi mezoterapii igłowej wykonuje się na całą twarz oraz na poszczególne jej fragmenty takie jak oczy, czoło, policzki, szyja lub dekolt.
Procedurę zabiegów ustala się indywidualnie w trakcie konsultacji przed zabiegiem.
Celem uzyskania zadawalających efektów należy wykonywać serię kilku zabiegów (3-10) w odstępach około 10-14 dni, a następnie zalecane są zabiegi przypominające. Mezoterapię igłową można też wykonać jednorazowo w celu odświeżenia i rewitalizacji skóry
Wskazania:
wiotczenie skóry (twarzy, szyi, dekoltu)
zmarszczki
wypadanie włosów
przebarwienia skóry
“worki” pod oczam
Zabieg:
Polega na ostrzykiwaniu skóry. Zabieg nie jest bolesny, ale u osób z niskim progiem bólowym skórę można znieczulić specjalnym kremem. Wówczas zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po wykonanym zabiegu na skórę nakłada się specjalną maskę z substancji łagodząco-kojących.
Po zabiegu:
Po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona, ponadto mogą być obecne grudki, które w zależności od użytego preparatu utrzymują się od kilku godzin do kilku dni. Zabieg ten, z uwagi na obecność licznych wkłuć, wiąże się także z ryzykiem wystąpienia siniaczków, które znikają po kilku dniach.
Przeciwwskazania:
Częstotliwość:
Należy wykonać 5 zabiegów w odstępach co 10-14 dni.
Łącznie z zabiegiem Mezoterapii zaleca się wykonanie zabiegu eksfoliacji kwasami AHA. Poprawia to znacznie efekt działania Mezoterapii.